Start Aktualności

Najbliższe wydarzenie

Brak bieżących wydarzeń.

Dołącz do nas na ...

facebooku

Aktualności

Wyjazd letni KDP 2019

Serdecznie zapraszamy na wyjazd letni Kościoła Dobrego Pasterza do Morska, który odbędzie się w dniach 13-20 lipca 2019 r.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, do pobrania tutaj.

* * *

Zapraszamy na konferencję pt. "Podroż Przez Stary Testament", która odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. w godz. 10:00 – 17:00, w budynku kościoła przy ul. Zagórnej 10 w Warszawie!

Wykładowca: John Brand – wykładowca Edinburgh Bible College, doświadczony pastor, kaznodzieja i wykładowca Słowa Bożego.

Świetna okazja, aby nauczyć się całego Starego Testamentu w jednym dniu!

Szczegóły i rejestracja:  http://www.zagorna10.pl/konferencja/rejestracja/

John Brand wygłosi również gościnne kazanie podczas niedzielnego nabożeństwa Kościoła Dobrego Pasterza, 28.04.2019 r. Zaprszamy na godzinę 13:00, Al. Solidarności 74, Warszawa.

* * *

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Kobiet pn. „Dlaczego miłość jest najważniejsza?”, które odbędzie się 21 października 2017r. o godz. 10.30 w biurze Kościoła Dobrego Pasterza przy ul. Białozora 3 w Warszawie.

 

 

Zapraszamy do wspólnego przeżywania wydarzeń Wielkiego Piątku w trakcie Nabożeństwa, które odbędzie się 14 kwietnia 2017 r. o godz. 19.00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, Aleja Solidarności 74. Temat przewodni nabożeństwa: "Sądy nad Jezusem".

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy wszystkie panie na spotkanie, które odbędzie się 3 grudnia 2016r. o godz. 10.30 w biurze Kościoła Dobrego Pasterza przy ul. Białozora 3 w Warszawie. Tematem spotkania będą KOBIETY Z RODOWODU JEZUSA.

* * *

„Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce.” (Ps 119)

Serdecznie zapraszamy na Jesienne Spotkanie Kobiet,które odbędzie się 1 października 2016 r. o godz. 10.30

w biurze Kościoła Dobrego Pasterza przy ul. Białozora 3 w Warszawie.

Tematem przewodnim będzie SŁOWO BOŻE W NASZYM ŻYCIU.

W kuchni zagości Złota Polska Jesień.

Kobiety z KDP

* * *

Zawiadamiamy, że w najbliższą niedzielę, tj. 10.07.2016, z powodu wyjazdu Kościoła na wczasy do Ślesina, nie będzie nabożeństwa o godzinie 13:00 w budynku przy al. Solidarności 74 w Warszawie.

* * *

Uwaga! Prosimy zwrócić uwagę na zmianę numeru rachunku bankowego Kościoła Dobrego Pasterza dla wpłat bieżących.

Wpłaty prosimy kierować na:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. XVI O/Warszawa,

86 1020 1169 0000 8802 0204 4550

z odpowiednim dopiskiem w zależności od celu wpłaty (np. darowizna na cele kultu, wyjazd, zaliczka na wczasy).

* * *

„Pan podtrzymuje wszystkich upadających i podnosi wszystkich zgnębionych.” Ps 145; 15. W sobotę 16 kwietnia 2016 r. zapraszamy na doroczne Wiosenne spotkanie kobiet, którego tematem będzie pocieszenie. Biuro KDP, ul. Białozora 3, II piętro godzina 11:00.

* * *

Zapraszamy do wspólnego przeżywania wydarzeń Wielkiego Piątku - piątek, 25 marca 2016 r., godz. 19:00, jak zwykle, budynek kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, Al. Solidarności 74.

* * *

Informujemy, że ze względu na wyjazd Kościoła do Murzasichla w niedzielę 7 lutego 2016 r. nie będzie nabożeństwa niedzielnego w Warszawie.

W niedzielę, 14 lutego 2016 r. nabożeństwo odbędzie się już jak zwykle o godz 13:00 w budynku Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.

* * *

Uwaga! W najbliższą niedzielę, 24 stycznia 2016 r. nabożeństwo Kościoła Dobrego Pasterza rozpocznie się o godzinie 12:00. Zapraszamy!

* * *

W najbliższą niedzielę czyli 6 grudnia nabożeństwo Kościoła Dobrego Pasterza rozpocznie się o godzinie 14:00. Za utrudnienie przepraszamy i zapraszamy!

* * *

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,

które odbędzie się 5 grudnia 2015r. o godz. 10.30 w biurze Kościoła Dobrego Pasterza

przy ul. Białozora 3 w Warszawie.

W programie oprócz strawy duchowej przysmaki kuchni polskiej i syryjskiej.

 

* * *
Drodzy Przyjaciele!
Jak zapewne wszyscy słyszeliście do Polski przylecieli prześladowani chrześcijanie z Syrii (na zaproszenie Fundacji Estera) w liczbie 157 osób. Duża część z nich została ulokowana w Warszawie, reszta w całej Polsce. Jako, że zaopiekowaliśmy się dużą częścią rodzin na terenie Warszawy, mamy wiele bieżących potrzeb, z którymi zwracamy się do Was.
Potrzebny jest:
- wszelaki sprzęt AGD np. lodówki, zmywarki, pralki (suszarki), mikrofale itd... Potrzebne od zaraz!
- meble, jak szafy, łóżka, biurka itd.
- suchy prowiant (który nie musi być trzymany w lodówkach),
- rowery,
- przybory kuchenne.
Dodatkowo szukamy wolontariuszy w zakresie oprowadzania po Warszawie, pomocy w odnalezieniu się w nowym mieście, pomocy przy robieniu zakupów spożywczych, załatwianiu spraw urzędowych  itd.
Uwaga!
Wszelkie informacje dotyczące któregokolwiek z ww tematów prosimy przesyłać na adres e-mail: 
W przypadku możliwości oddania rzeczy dla uchodźców prosimy o załączenie zdjęć i podanie wymiarów mebli.
W imieniu uchodźców z Syrii bardzo dziękujemy!!!
* * *
W związku z wyjazdem Kościoła do Ślesina zawiadamiamy, że w niedzielę, 12 lipca 2015 r. nie będzie nabożeństwa Kościoła Dobrego Pasterza w Warszawie.
* * *
Zapraszamy na PIKNIK w czwartek, 4.06.2015 r. Szczegóły w zakładce "Wydarzenia".
* * *
Zbieramy fundusze na pomoc chrześcijanom w Syrii. Konta do wpłat znajdziecie Państwo w zakładce "Kontakt". Dziękujemy za ofiarność.
* * *
3 kwietnia w Wieki Piątek zapraszamy na nabożeństwo pasyjne, na którym będziemy rozważać siedem ostatnich wypowiedzi Chrystusa. 3.04.2015 godz. 19:00.
* * *
Osoby zainteresowane przystąpieniem do Kościoła Dobrego Pasterza zapraszamy na spotkania do biura kościoła, Warszawa, Białozora 3 (II p) na godzinę 19:00 w dniach: 3.03, 10.03, 17.03.
* * *
25 grudnia 2014 zapraszamy serdecznie na świąteczne nabożeństwo do biura kościoła, ul. Białozora 3 (II piętro) na godzinę 11:00.
* * *
Miło nam poinformować, że nasz pastor, Moner Shaded będzie występował na konferencji kościołów prezbiteriańskich w Berlinie  - Prezbiterian Conference, Berlin 21-22.10.2014.
Więcej na temat tej konferencji: http://www.berlin.presbyterianconference.org
* * *
Zapraszamy na konferencję "Podróż ku emocjonalnej pełni: pokonać gniew, winę i wstyd", sobota 18.10.14, 10:00-14:00, Biuro Kościoła, ul. Białozora 3, Warszawa.
* * *

W związku z organizowanymi w Warszawie w dn. 14-15 czerwca Festiwalem Nadziei i Marszem dla Jezusa nie bedzie nabożeństwa niedzielnego w dn. 15.06.2014 w budynku kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Wejście na stadion jest od godziny 15:30, progam zaczyna się o 17:00. Więcje infornacji znajduje sie na stronie www.festiwalnadziei.pl

 

* * *

Zapraszamy serdecznie na dwa spotkania z Ann Blaser do Biura naszego kościoła, ul. Białozora 3 (II p.).

W sobotę, 17 maja na godz. 10:30 zapraszamy wszystkie kobiety, młodsze i starsze, babcie, mamy, córki na spotkanie „Z pokolenia w pokolenie”.

W niedzielę, 18 maja na godz. 16:00 zapraszamy wszystkich, także mężczyzn na spotkanie „Jak wyciągać praktyczne wnioski ze studiowania Słowa Bożego?”

Zaproszenie do pobrania: klik.

* * *

W Wielki Piątek zapraszamy na nabożeństwo na godzinę 19:30.

* * *

26 kwietnia br. na konferencji skierowanej do osób pracujących w szeroko pojętym obszarze pomocy społecznej "Powołanie i Pasja" w Janowicach Wielkich będzie występował jako mówca starszy naszego kościoła, Krzysztof Jędrzejewski. Będzie mówił na temat: "Czy można głupio pomagać?".

www.nowanadzieja.pl/konferencja-powolanie-i-pasja/

* * *

Z radościa informujemy, że płyta "Odpowiedzi na pytania vol.1: Bóg i Stworzenie (Songs for Saplings)" została już wytłoczona i jest już dostępna.

* * *

Przypominamy, że promocyjna cena wejściówek na Wieczór Galowy dla Kobiet - 30 zł obowiązuje do 15 lutego. Po tym terminie cena wejściówki wynosić będzie 45 zł. Zachęcamy do niezwłocznego zakupu!

Jednocześnie przypominamy, ze wejściówki można zakupić poprzez stronę www.kobietyrazem.pl lub przed i po nabożeństwie w niedzielę.

* * *

2 lutego zapraszamy na nabożeństwo przygotowane przez grupę młodzieżową KDP. 2.02.2014 r. godz. 13:00.

* * *

Rozpoczęliśmy już sprzedaż wejściówek na Wieczór Galowy dla Kobiet, 11 marca 2014 r. Teatr Roma. Cena wejściówki 30 zł. Szczegóły tego wydarzenia: www.kobietyrazem.pl. Zapraszamy!

* * *

2 lutego 2014, godz. 13:00, zapraszamy na nabożeństwo niedzielne przygotowane przez młodzież z naszego kościoła.

* * *

Zapraszamy na Nabożeństwo Świąteczne Kościoła Dobrego Pasterza, które odbędzie się 25.12.2013 r. o godz. 10:00 w biurze KDP na ul. Białozora 3. Nie przewidujemy wspólnego posiłku po nabożeństwie, ale będzie kawa i herbata

* * *

Zapraszamy na Wyjazd Zimowy Kościoła Dobrego Pasterza - szczegóły w zakładce "Wydarzenia".

 

15-22 lutego (pierwszy tydzień mazowieckich ferii zimowych).

* * *
Zapraszamy na koncert kompozytorki, autorki tekstów, wokalistki, mamy sześciorga dzieci Dany Dirksen.
Piosenki Dany bazują na Małym Katechizmie  Westminsterskim, którego główne myśli przedstawiają we współczesny, lekki
i przyjazny sposób. Są to utwory pisane z myślą o dzieciach i przekazywaniu im głównych prawd wiary, a świetne wykonanie i doskonała muzyka sprawiają, że i dorośli  bardzo je lubią. Zapraszamy na ten niezwykły koncert dla dużych
i małych.
sobota, 9 listopada 2013 godz. 17:00
Biuro Kościoła Dobrego Pasterza. ul. Białozora 3 (II p.)
* * *
19 października w sobotnie przedpołudnie zapraszamy Panie na Jesienne Spotkanie Kobiet, które odbędzie się w Biurze Kościoła o godz. 11:00. Po szczegóły zapraszamy do zakładki "Wydarzenia".
* * *
Informujemy, że w sierpniu nabożeństwa niedzielne (z kazaniem ze Słowa Bożego i Wieczerzą Pańską) odbywają się jak zwykle, w każdą niedzielę o godzinie 13:00, w kościele, Al. Solidarności 74. Zapraszamy!
* * *
Informujemy, że w najbliższą niedzielę, tj. 14 lipca 2013 r.  ze względu na wyjazd wakacyjny Kościoła do Maradek nie będzie nabożeństwa w kościele przy Al. Solidarności.

Zapraszamy na nabożeństwo w następną niedzielę, 21 lipca 2013 r. o stałej godzinie czyli 13:00, na którym kazanie wygłosi gość z First Presbyterian Church (Columbia, Południowa Karolina, USA) Frank van Dalen. Frank van Dalen jest doktorem teologii systematycznej, był misjonarzem w Pakistanie, a obecnie jest dyrektorem World Witness, organizacji misyjnej działającej od 1839 roku.

* * *
Informujemy, ze po każdym nabożeństwie niedzielnym istnieje możliwość wypożyczenia książek o tematyce chrześcijańskiej, od powieści po leksykony i traktaty teologiczne. Pełen spis książek dostępny jest na stronie: http://connect.collectorz.com/users/pszuszkiewicz/books. Zapraszamy do korzystania z wypożyczalni!
* * *
Zapraszamy na weekendowy wyjazd kobiet do Pałacu w Łochowie (ok. 60 km od Warszawy) 14/15 czerwca 2013 r. Koszt: 155 zł od osoby obejmuje kolację w piątek, nocleg, śniadanie w sobotę.
Zapisy przyjmuje Marzena Misiuna (501539646), do której należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł. Zapisy przyjmujemy do 1 czerwca lub wyczerpania miejsc. Zarezerwowałyśmy 20 miejsc. W programie przewidujemy: spacery, rozmowy, rozważania i niespodziankę.
* * *

Uprzejmie informujemy, że od najbliższej niedzieli, tj. 5 maja 2013 roku nasze nabożeństwa będą rozpoczynały się o godzinie 13:00.Zapraszamy serdecznie!

* * *
Zapraszamy do udziału w manifestacji „Marsz dla Jezusa” 18 maja 2013 r. start o 13:00. Zbiórka na Alejach Ujazdowskich o godzinie 12.00 przy Parku Łazienkowskim. Początek marszu przed Belwederem, przewidywany czas przejścia: 3 godz. Trasa: ul. Wiejską, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu zwanego Bernardyńskim.
* * *
Przypominamy i serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo z okazji XX-lecia powstania Kościoła Dobrego Pasterza 21.04.2013 godz. 12:00. Al. Solidarności 74.
Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że w najbliższą niedzielę w Warszawie będzie miał miejsce maraton. Spowoduje to znaczne utrudnienia w ruchu samochodowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.orlenmarathon.pl/ w dziale "utrudnienia w ruchu". Bardzo prosimy o wzięcie tego faktu pod uwagę przy planowaniu dojazdu na nasze rocznicowe nabożeństwo, tak abyśmy mogli wszyscy spotkać się na tym wyjątkowym wydarzeniu punktualnie o godzinie 12:00.

*  *

Zapraszamy serdecznie wszystkich członków, byłych członków, przyjaciół i sympatyków, dawnych i obecnych - świętujcie z nami!

W kwietniu 2013 minęło 20 lat od naszego pierwszego nabożeństwa.

Nabożeństwo dziękczynne odbędzie się 21 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00, Al. Solidarności 74.

Po nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej na kawę, herbatę, tort i wspominanie początków.


* * *
W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja zapraszamy do udziału w konferencji “Wartości do szkoły, szkoła z wartościami”, która odbędzie się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 19 kwietnia 2013 r. Będzie to niesamowite wydarzenie, któremu patronują Pani Poseł Joanna Fabisiak, Pan Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka oraz Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, a wykład inauguracyjny wygłosi Premier Jerzy Buzek!.
Udział jest bezpłatny, należy jednak zgłosić swój udział.
Program i zgłoszenie dostępne są na stronie http://www.edukacjazwartosciami.pl/

Chcielibyśmy zaznaczyć, że jednym z uczestników debaty panelowej: “Czy współczesna szkoła może wychować uczniów w oparciu o wartości?” , która odbędzie się w czasie tego wydarzenia będzie Krzysztof Jędrzejewski, starszy naszego kościoła.
* * *
Uwaga - zmiana godziny nabożeństwa! Od 7 kwietnia nabożeństwa niedzielne rozpoczynają się o godzinie 12.00. Zapraszamy!
* * *
W Wielki Piątek, 29.03.13 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne. Budynek kościoła parafii Ewangelicko-Reformowanej, godzina 19:00. Zapraszamy!
* * *
Zapraszamy na Wiosenne Spotkanie Kobiet, sobota, 16 marca 2013 r, w godz. 15:00-18:00, biuro KDP, ul. Białozora 3 (II p.). Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy serdecznie wszystkie panie!
* * *
Zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przed służbę KONTAKT w poniedziałek, 11 lutego 2013 r., które odbędzie się w biurze naszego Kościoła, ul. Białozora 3 (II p.) w godz. 19:00-20:30. Zapraszamy te wszystkie osoby, które od niedawna przychodzą do naszego Kościoła lub szukają w nim swojego miejsca, czy też po prostu chcą się dowiedzieć więcej o Kościele Dobrego Pasterza.
* * *
Czy wiesz, ze w naszym Kościele działa GRUPA MODLITEWNA? Zgłoszenia do służby przyjmuje Agnieszka Byczyńska, Intencje można zgłosić poprzez  sms: 600056572, mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez wrzucenie kartki do koszyka na datki w czasie nabożeństwa.
* * *
Tegoroczny wyjazd wakacyjny Kościoła Dobrego Pasterza do Maradek został zaplanowany w dniach od 13 do 20 lipca 2013 roku. Zachęcamy Was już teraz do zarezerwowania tego terminu w Waszych planach urlopowych oraz do zapraszania tych, z którymi chcielibyście spędzić czas wakacyjnego odpoczynku. O wszelkich sprawach organizacyjnych związanych z wyjazdem będziemy informowali na bieżąco.