Start CD! Odpowiedzi na pytania
CD! Odpowiedzi na pytania Drukuj

 

Chwal, duszo moja, Pana, chcę chwalić Pana, jak długo żyć będę;
chcę śpiewać Bogu mojemu, póki będę istniał.

Ps 146, 1-2

Z radością oddajemy do rąk polskich słuchaczy pierwszą płytę z serii Song for Saplings autorstwa Dany Dirksen. Ta wspaniała kobieta i wspaniała artystka pisała piosenki z myślą o własnych sześciorgu dzieciach, na szczęście jednak zdecydowała się udostępnić je dzieciom z całego świata. Dlatego też powstał cykl płyt nie tylko po angielsku, ale również nagrywane są płyty w coraz to większej liczbie języków z całego świata.

Dziękujemy, Dana!

 

Płyta „Odpowiedzi na pytania, vol.1, Bóg i Stworzenie“ zawiera pierwsze, najwcześniej napisane, 22 piosenki. Są one tak pomyślane, aby ułatwić najmłodszym zapamiętanie podstawowych prawd o Bogu. Płyta jest doskonałą pomocą przy prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci. Pytania stawiane w piosenkach zaczerpnięte zostały z Małego Katechizmu Westminsterskiego z 1647 roku.

Warto wiedzieć, że dalsze płyty Songs for Saplings „rosną“ razem ze słuchaczami. W warstwie tekstowej poruszają te same, fundamentalne prawdy o Bogu (w oparciu w wspomniany wyżej Katechizm Westminsterski), ale muzyka staje się coraz bardziej dojrzała. Nie traci jednak niczego ze swej świeżości i atrakcyjności dla słuchacza w każdym wieku.

Na songsforsaplings.com jest więcej informacji na ten temat innych wersji językowych oraz podstrona poświęcona wersji polskiej: songsforsaplings.com/polski

Dziękujemy Naszemu Panu i Zbawcy, Jezusowi Chrystusowi. Od Niego, przez Niego i dla Niego istnieją wszystkie rzeczy. Jemu bądź chwała na wieki wieków. Amen.

Wielkim błogosławieństwem dla nas wszystkich była możliwość uczestniczenia w realizacji tego przedsięwzięcia. Nie możemy już doczekać się nagrywania kolejnych płyt!

W imieniu zespołu pracującego przy tworzeniu tej płyty

Michał Rogatko

 

W nagraniu wersji polskiej udział wzięli członkowie i przyjaciele Kościoła Dobrego Pasterza: Bogdan Byczyński, Agnieszka Komarczewska, Alicja Komarczewska, Amelia Komarczewska, Ola Niemyska, Helena Smoczyńska, Sylwia Szuszkiewicz, Jadzia Waszak i Stanisław Waszak.

Autorką wszystkich piosenek jest Dana Dirksen, a teksty na polski przełożył Stanisław Waszak.

Dziękujemy doktorowi Dariuszowi M. Bryćko za konsultację teologiczną tekstu polskiego. Dziękujemy Wojtkowi Smoczyńskiemu za udostępnienie studia (barrakuda.com.pl).

Realizacja nagrań: Craig Smith (instrumenty), Dana Dirksen i Boomer Bate (polski wokal)

Gitara i instrumenty klawiszowe: Patrick Tetreault

Gitara basowa: Craig Smith

Banjo: Peter Schwimmer

Perkusja: Tim Denny

Ilustracje i rysunki: Jessica Poundstone

Layout wersji polskiej: Ula Wojciechowska

 

Jak zamawiać?

Osoby i instytucje zainteresowane płytą „Odpowiedzi na pytania, vol.1, Bóg i Stworzenie“ proszone są o kontakt drogą elektroniczną z adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zbieramy również na rachunku Kościoła Dobrego Pasterza środki na realizację kolejnych płyt. Darowizny na KDP są darowiznami na cele kultu.