Start O nas

Dołącz do nas na ...

facebooku

Kim jesteśmy Drukuj

 

Kościół Dobrego Pasterza jest Kościołem protestanckim wyrastającym z tradycji kalwińskiej, należymy do nurtu kościołów prezbiteriańskich. Jesteśmy również członkiem Aliansu Ewangelicznego w Polsce. Jesteśmy prawnie zarejestrowani w Polsce od 1993 r.

Podstawą dla naszej działalności i nauczania jest Biblia, natchnione i nieomylne Słowo Boże. Nasze wyznanie wiary opiera się ściśle na wspólnym dla wszystkich Kościołów chrześcijańskich Credo Apostolskim ("Wierzę w jednego Boga...").

Członkami Kościoła są osoby, które świadomie przed Bogiem uznały się za grzeszników zasługujących na potępienie, ale oczyszczonych z grzechu drogocenną krwią Jezusa Chrystusa, aby dostąpić dziecięctwa Bożego i dzięki mocy Ducha Świętego żyć ku chwale majestatu naszego Ojca w Niebie.

Rolę przywódczą w Kościele spełnia Rada Starszych.

Zapraszamy wszystkich poszukujących i zainteresowanych poznawaniem Słowa Bożego, na nasze nabożeństwa i do grup studium biblijnego (informacja: pastor Moner Shaded, tel. 22 644-35-07). Każdy jest mile widziany!

 

Serdecznie zapraszamy także w każdą niedzielę na nabożeństwo, które odbywa się w budynku Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, Aleja Solidarności 74, o godzinie 13:00. Na nasze nabożeństwo składa się czas modlitwy i śpiewu, kazanie oparte na Piśmie Świętym, Wieczerza Pańska. Po nabożeństwie zapraszamy na kawę, herbatę w zakrystii kościoła.